Saturday, November 1, 2008

Obama O mu yoksa?

(TDG'nun Gunlugunden...)

Ajanslardan…
(Hep diyorsun ya, Amerika’da nefes alıp veren “Biri” var diye… Bu O’mu yoksa…)
Hz. Ali onu mu işaret etti?İran Obama’yı konuşuyor.. “Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek.”
28.10.2008 09:57ABD’de 4 Kasım’daki başkanlık seçimlerinin Demokrat Parti adayı Barack Obama’nın geçmişi çok tartışıldı. Kenyalı bir Müslüman babanın oğlu olan ve göbek adı Hüseyin olan Obama’nın da Müslüman olduğu iddialarının sonu gelmedi. Şimdi de İran’da Mehdi’nin habercisi “Büyük Savaşçı” olduğu iddia ediliyor.
Amerikan Forbes dergisindeki habere göre, ilginç gelişme, yarı resmi bir internet sitesinde 17′nci yüzyılda yazılmış “Işık Okyanusu (Bahar El Enver) adlı kitabın yayınlanmasıyla başladı. Kitapta Hz. Ali’ye atfedilen şöyle bir söz yer alıyor: “Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek. Üçüncü İmam’dan (Hz. Hüseyin) işaretler taşıyacak. Şiiler onun bizden olduğuna şüphe etmesin.”
Birçok İranlı şimdi Obama’yı konuşuyor. Onlara göre Barack Obama bahsedilen ‘Büyük Kurtarıcı’.
Bunun yanı sıra “Barack Hüseyin” Farsça’da “Kutsanmış Hüseyin” anlamında. İsmi Fars alfabesiyle O-BA-MA diye hecelendiğinde, “O bizden biri” anlamına geliyor.
YAZAN: misafir BURASI: blog2

No comments:

Post a Comment